بلاگ آوا...

آخرین مقالات شنوایی سنجی

بهترین تجویز سمعک در کلینیک شنوایی و سمعک آوا رشت

کم شنوایی در افراد مختلف ممکن است به صورت های متفاوتی بروز کند همچنین کم شنوایی هر فردی با فرد دیگر کاملا متفاوت است بنابراین هر فرد کم شنوا راه حل مخصوص و منحصر به فرد خود را دارد به عنوان مثال از نظر ظاهر و اندازه سمعک ممکن است سمعک های نامرئی یا داخل گوشی برای یک فرد کم شنوا بهترین تجویز سمعک باشد اما برای فرد دیگر ممکن اسن سمعک پشت گوش بهترین تجویز باشد.

گرفتگی گوش در هواپیما ، ماشین ، ارتفاعات

گرفتگی گوش یا کیپ شدن  گوش یکی از مسائل آزار دهنده در مسافرت ها می باشد علت آن اختلاف فشار هوا داخل و خارج گوش و ایجاد اختلال در عملکرد شیپوراستاش می باشد

وزوز گوش چیست (tinitus)

وزوز گوش مشکلی می باشد که در آن فرد صداهایی همچون وزوز، زنگ یا سایر صداها که بنظر می رسد منشا شان گوش یا سر است می شود – وزوز گوش یکی از مشکلات بسیار شایع  می باشد .

اختلال پردازش شنوایی یا بدشنوایی به معنای عدم توانایی تمایز، بازشناسی یا درک اطلاعات شنوایی است. بدشنوایی نوعی نقص پردازش حسی است که تاثیر قابل توجهی بر مهارت گوش دادن ، صحبت کردن ، درک گفتار ، یادگیری و حتی مهارت های اجتماعی کودک باقی می گذارد. بدشنوایی به دلیل ضعف در عملکرد سیستم عصبی مرکزی اتفاق می افتد. 

كودكان، زبان و گفتار را از طریق گوش دادن به صحبتهای دیگر افراد می آموزند. در این روند چند سال نخست زندگی هر كودك، حائز اهمیت حیاتی است. در صورت وجود كم شنوایی، كودك از تجربیات آموزشی زبانی، بهره كامل نمی برد. در نتیجه، ممكن است در رشد زبان و گفتار خود دچار تأخیر چشمگیری شود.

گوش انسان شامل سه بخش است. گوش خارجی ،گوش میانی و گوش داخلی, آسیب به هر یک از این بخش ها میتواند منجر به کم شنوایی شود بین دو حالت کامل شنیدن و هیچ نشنیدن ،درجات مختلفی از انواع کم شنوایی وجود دارد . اغلب ضایعات و اختلالاتی که گوش خارجی یا میانی را درگیر کرده باشند به روشهای مختلف دارو درمانی یا جراحی قابل درمانند.

شنوایی سنجی شامل یک روش آزمایش کردن شنوایی می باشد که خود فرد در آن به تست به صورت آگاهانه پاسخ بدهد. البته راههای مختلفی برای آزمودن شنوایی وجود دارد که بسته به سن فرد و نوع افت شنوایی متفاوت است.

برای ما كه از نعمت شنوایی بهره‌مند هستیم و هر لحظه اراده كنیم مقاصد و امیال خود را در قالب كلمات و جملات به دیگران می‌گوییم، اندیشه اینکه شنوایی و زبان چه نقش مهمی در زندگی افراد دارد، بدون شك میسر نیست؛ ولی اگر نظریه دانشمندان را درباره رابطه میان زبان و اندیشه بپذیریم و اهمیت زبان را در امور اجتماعی بررسی كنیم،

گوش انسان با شنوایی طبیعی، قادر به کشف طیف وسیعی از صداها از فرکانس های 20 تا 20000 هرتز است اما تست شنوایی در فرکانس های بین 250 تا 8000 هرتز که مربوط به صداهای گفتاری هستند ارزیابی می شود. ادیولوژیست با استفاده از دستگاهی به نام ادیومتر در یک اتاقک ساکت، شنوایی شما را تست می کند. هر گوش به طور جداگانه تست می شود.

صفحه1 از2

مشاور تجارت الکترونیک : Motamady.ir